Samsung Galaxy Z Flip 6 tasarımı ortaya çıktı!

Samsung’un yeni katlanabilir akıllı telefon modeli Galaxy Z Flip 6‘nın görüntüleri internete sızdı. Tasarım olarak bir önceki modele oldukça benzer görünen bu cihaz, Nane Yeşili ve Lavanta gibi renk seçenekleriyle karşımıza çıkıyor. Cihazın düz kenarları ve arka panelinde Samsung markası bulunan menteşe dikkat çekiyor. Sağ tarafta parmak izi tarayıcısı olarak da işlev gören bir güç düğmesi ve ses kontrol tuşları bulunuyor. Sol kenarda ise SIM kart yuvası yer almakta. Her iki tarafta dört adet anten bandı görülebiliyor.

Üst ve alt taraflarda iki mikrofon deliği mevcut; alt kısım ayrıca USB-C portu ve hoparlör ızgarasını barındırıyor. Galaxy Z Flip 6‘nın boyutları ise 165.0 x 71.7 x 7.4mm olarak ölçülmüş.

Samsung Galaxy Z Flip 6 tasarımı ortaya çıktı!

Cihazın boyu ve eninde küçük değişiklikler yapılmış; kalınlığı ise daha büyük batarya kapasitesine işaret eden 6.9mm’den 7.4mm’ye yükseltilmiş. 6.7 inçlik ana ekranı merkezi delikli bir tasarıma sahip olan bu katlanabilir telefon, uzun bir görünüme sahip.

Arka panelde büyük bir değişiklik yapılmamış; çift kamera sensörü ve LED flaş ünitesi yine sol üst köşede konumlanmış. Galaxy Z Flip 6, 3.4 inç büyüklüğünde olduğu söylenen ve bir klasör ikonunu andıran kapak ekranı ile de dikkat çekiyor.

Bu yeni modelin, yılın ikinci yarısında düzenlenecek olan Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Özellikle tasarım ve boyutlarındaki ufak tefek değişikliklerle Samsung’un katlanabilir telefon serisinde nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x